Eds pistolskytteklubb

Tävlingsprogram 2021

Tävlingsregler

 

L 10 april       Arbetsdag skjutbanan

 

L 17 april       Arbetsdag skjutbanan

 

24-25 april     Kretsmästerskap Fält (Stomprogram)

 

L 1 maj          Vargstigen, Samneröd Uddevalla

 

L 1 maj-         Rikstävlingen hemortens banor (Stomprogram)           

S 6 juni          Ansvariga: Olof Jakobsson och Johan Eriksson. Se särskilt program

 

8 maj             VSM Militär Snabbmatch Skövde

9 maj             VSM Militär Snabbmatch Skövde

 

L 15 maj        Arbetsdag skjutbanan

                     

L 22 maj        VSM Fält Hagfors

S 23 maj        VSM Fält Hagfors

 

L 5 juni          SM Magnum precision Värmland

S 6 juni          SM Magnum precision Värmland

 

L 5 juni          Arbetsdag skjutbanan

 

S 6 juni          Nationalsaluten, Södra Dal

                     

L 19 juni        Trollpuffen Precision, Trollhättan

 

O 16 juni        VD matchen, Bengtsfors

 

L 12 juni        Klubbmästerskap Fält och Edsgroven

10.00             Ansvarig: Tommy Rundqvist. Plats: Skjutbanan Ed

 

L 26 juni        Klubbmästerskap i Bana

10.00             Ansvarig: Olof Jakobsson     Plats: Skjutbanan Ed

 

5-11 juli         Pistol-SM Fält Orsa

 

5-8 aug          Pistol-SM Militär Snabbmatch Östersund

 

5-8 aug          Pistol-SM Precision Östersund

 

10 juli            Kristinesmällen Magnumfält Kristinehamn

 

L 24 juli         SM Magnumfält Skåne

S 25 juli         SM Magnumfält Skåne

 

L 14 aug        Högsäters Fält

10:00             Ansvarig: Johan Eriksson     Plats: Skjutbanan Ed

 

L 28 aug        Kretsmästerskap Precision A, B, C??????????

 

11-12 sept      VSM Precision Örebro

 

L 4 sept          Klubbmästerskap i Magnumfält & Magnum Precision

10.00             Ansvarig: Olof Jakobsson     Plats: Lommelanda, Skruckan                    

 

L 11 sept        Klubbmästerskap Militär Snabbmatch

10:00             Ansvarig: Johan Eriksson     Plats: Skjutbanan Ed

 

S 12 sept        Kretsmästerskap Militär Snabbmatch C, B?????????

 

L 25 sept        Höstjakten, Kleven

10:00             Ansvarig: Tommy Rundqvist

 

To 7 okt         Mörkerfältskjutningen, Skjutbanan

19:00             Ansvarig: Niklas Andersson

 

L 9 okt           Kretsmästerskap Militär Snabbmatch A, R????????

 

L 23 okt         Snabbskjutningen, Skjutbanan

10:00             Ansvarig: Magnus Järvi

 

L 18 nov        Kretsmästerskap Luft?????????????

 

L 11 dec        Lussesmällen

10:00             Ansvarig: Niklas Andersson Plats: Skjutbanan Ed

 

O 15 dec        Klubbmästerskap Luft, Luftpistolhallen

17:00

 

L 18 dec        Skinkskjutningen, Milsnabb, Bengtsfors???????